ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΑΣΚΛΗΠΙΟΥ ΜΕ 8 ΜΕΤΑΛΛΙΑ (η μεγαλύτερη συγκομιδή από τους συλλόγους της Κω)

ΣΠΟΥΔΑΙΑ ΕΜΦΑΝΙΣΗ ΤΟΥ ΑΣΚΛΗΠΙΟΥ ΜΕ 8 ΜΕΤΑΛΛΙΑ (η μεγαλύτερη συγκομιδή από τους συλλόγους της Κω)

Σ έναν αγώνα που έγινε το Σαββατο και έτρεξαν περισσότερα από  105 παιδιά και 37 ενήλικοι εμεις χαιρόμαστε που ήρθε πολύ κόσμος απ όλη την Ελλάδα στο νησί του ποδηλάτου.Από Λάρισα , Αθήνα Ρόδο Λέρο Κρήτη και ομάδες όπως ο Παναθηναϊκός και η ΑΕΚ

Σίγουρα θα μπορούσαν να γίνουν κάποια πράγματα καλύτερα και ελπίζουμε στο μέλλον να γίνονται συνδιοργανώσεις για να μπορούμε να έχουμε καλύτερα αποτελέσματα οργανωτικά.

Πάντως είμαστε υπερήφανοι που 23 αθλητές μας αλλά και 5 του Φιλίνου εδωσαν το παρών στον αγώνα και έδωσαν τον καλύτερό τους εαυτό.

Πρώτος στα SUPER ΜΙΝΙ ο Ροδίλιος στα κορίτσια με χρυσό μετάλλιο με τη μονη αθλητρια που αγωνίστηκε

Στα super mini ΑΓΌΡΙΑ μονοπώλησε ο Ασκληπιός με χρυσό από  Robin LEVENBERGER και ασημενιο απο Σταμάτη Δρόσο 

 Στα  MINI μικρά κορίτσια πρώτη αθλήτρια από την Ρόδο  με 2η από τη Κρήτη  και τις υπόλοιπες θέσεις της 6αδας με 3 του Ασκληπιού απο Εργκίσα Γκιώνα 3η την Χριστίνα Διαμαντή 4η και Ματάτη Φωτεινή 5 η.Ακολούθησε η Σταυράκη της Ακαδημίας

Στα μινι μικρά αγόρια η ακαδημία με χρυσο και χάλκινο και 4η και 5η  και 6η θέση 

Στα μινι μεγάλα κορίτσια Χρυσό για τον Ασκληπιό με την Αιμιλία Μπίλλη και Χάλκινο με την ΕΜΑ KICKA.Ακολούθησε 5η η Καλλιόπη Γιαννάκου και 6η την Καλαμάκη Κυδωνία

Στα μινι μεγάλα αγόρια χρυσό για την Ακαδημία με ασημένιο για το Ροδήλιο και χάλκινο για το Ματάτη του Ασκληπιού με 5η θέση για την Ακαδημία και 6η για τον Ασκληπιό με τον Νιάρο Σωτήριο

Στους παμπαίδες 1ος ο Ροδήλιος  2ος ο Ψαράκος του Ασκληπιού 3ος ο Κυριάκος του Κωακού 4ος του Διαγόρα  5ος του ΠΟΚ και 6ος του Κωακού

Στις παγκορασίδες 1η θέση για την Ανδριάνα Σαμαρά του Κωακού με 5η την Νικολέτα Ανθούλη του Ασκληπιού και 6η της Ακαδημίας

Στις κορασίδες 1η η Λάρισα 2η η Ροδο και 3ο ο ΠΟΚ

Στους παίδες 1ος και 2ος Ροδήλιος με 3ο τον Κωακο

Στις μαστερ γ γυναικες 1η και 2η απο Ελαφο και 3η απο Φιλίνο η Έφη Τσούτση

Στις μαστερ β γυναικες 1η η Σεβαστούλα Κελλη Γερασίμου του Φιλίνου με 2η τη Στεργία Ζαντά του ΠΟΚ

Στις μαστερ α απο τον Ελαφο και στις γυναικες απο την ακαδημία όπου ήταν και οι μονες στις κατηγορίες τους

Στους μαστερ Γ 1η η ΑΕΚ με 2ο Ελαφο και 3ο το  Γεωργαντζή Δημήτριο από Ασκληπιό

τους εφηβους 1 ος ο Τιμόθεος Σιφουνιός απο Κωακό με με 2ο απο Ροδήλιο και 3ο απο Ακαδημία 

Αναμένουμε τα υπόλοιπα αποτελέσματα της Κυριακής του αγώνα Κυπέλου  που δεν αγωνίστηκαν παιδιά MINI έως και παμπαίδες και παγκορασίδες παρά μόνο κατηγορίες που οδηγούν σε πανελλήνια πρωταθλήματα..Παρ όλα αυτά και τη Κυριακή είχαμε μετάλλια οπως χάλκινο με τον Γεωργαντζή Δημήτριο του Ασκληπιού αλλά και τη Σεβαστούλα Γερασίμου χρυσό του Φιλίνου και την Έφη Τσούτση Χάλκινο του Φιλίνου

Θερμά συγχαρητήρια στον Κωακό για τις σπουδαίες θέσεις στις μεγάλες κατηγορίες παιδιών που διεκδικούν πανελλήνια πρωταθλήματα όπως οι Παίδες οι Κορασίδες και οι Έφηβοι απ όπου και βγαίνουν οι πρωταθλητές Ελλάδος. 

 Ευχαριστούμε το ΜΕΓΑ ΧΟΡΗΓΟ, SERNIKOS BIKES για τη συνεχή και αδιάλειπτη υποστήριξη στους αθλητές μας σε όλους τους τους αγώνες

 

Share This Post

Περισσότερα για εξερεύνηση

Ενημέρωση

  Κλιμάκιο της Αμερικανικής Πρεσβείας θα επισκεφτεί την Κω για συνταξιοδοτικά και social security θέματα την Τρίτη 23 Απριλίου στο H20 all day cafe restaurant 

   Κλιμάκιο της Αμερικανικής Πρεσβείας θα επισκεφτεί την Κω για συνταξιοδοτικά και social security θέματα την Τρίτη 23 Απριλίου στο H20 all day cafe restaurant 

©2020 radioproto.gr