Με 34 μέλη η Εθνική ομάδα για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ20 “ΙΕΡΟΥΣΑΛΉΜ 2023”. Στην αποστολή της Εθνικής η Κώα Ηλιάνα Χατζηπαναγιώτη

Με 34 μέλη η Εθνική ομάδα για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ20 “ΙΕΡΟΥΣΑΛΉΜ 2023”. Στην αποστολή της Εθνικής η Κώα Ηλιάνα Χατζηπαναγιώτη

Ρεπορτάζ: Στέργιος Χατζηστέργου

Με 34 μέλη η Εθνική ομάδα στίβου για το Ευρωπαϊκό πρωτάθλημα Κ20 στο Ισραήλ. 
Στην αποστολή της Εθνικής η Κώα Ηλιάνα Χατζηπαναγιώτη,  ο Ρόδιος Παύλος Κριαράς και ο Χιώτης Γιώργος Κριτούλης.  
 Ο προπονητής του ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ ΧΙΟΥ Γιάννης Τζήκας, τιμής ένεκεν, στην αποστολή για την Ιερουσαλήμ. 
Αναχωρεί σήμερα το απόγευμα στις 17:00 του Σαββάτου για το Τελ Αβίβ η Εθνική Ομάδα Στίβου Κ 20.
Στην αποστολή συμμετέχουν:  
Η  Κώα Ηλιάνα Χατζηπαναγιώτη, που θα αγωνιστεί στα 5.000μ αθλήτρια του ΑΣ ΣΧΟΛΗ ΜΩΡΑΪΤΗ . 
 Ο Ρόδιος Παύλος Κριαράς, που θα αγωνιστεί στο  άλμα επί κοντώ αθλητής του  ΑΓΕΣ ΚΑΜΕΙΡΟΣ.
 Ο Χιώτης  Γιώργος Κριτούλης,  που θα αγωνιστεί στα 10.000μ βάδην αθλητής του ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ ΧΙΟΥ. 
Στην αποστολή της Εθνικής ομάδας   συμμετέχει, τιμής ένεκεν, ο κύριος Γιάννης Τζήκας προπονητής του ΑΣ ΕΦΗΒΟΣ ΧΙΟΥ,  για την μεγάλη προσφορά του στο κλασικό Αθλητισμό  ως προπονητής και ο οποίος διαχρονικά έχει αναδείξει εξαιρετικούς αθλητές με επιτυχίες σε πανελλήνια και ευρωπαϊκά  πρωταθλήματα.
Η Εθνική Ομάδα Στίβου Κ 20 :
Γυναίκες Κ20
800 μ.: Ιουλιάννα Ρούσσου (ΓΣ Ηλιούπολης)
3.000 μ.: Μυρτώ Βαλαχά (Πέλωψ Πατρών)
5.000 μ.: Ηλιάνα Χατζηπαναγιώτη (ΑΣ Σχολή Μωραϊτη)
400 μ. εμπ.: Κατερίνα Νατσιοπούλου (ΑΣ Αρχέλαος)
3.000 μ. στιπλ: Βασιλική Καλλιμογιάννη (ΝΓΣ Ηρακλής)
10χλμ. βάδην: Αναστασία Αντωνοπούλου (Ίκαρος Νέας Ιωνίας)
Ύψος: Νικολέττα Μιχαηλίδου (ΑΣΣ Αλέξανδρος Μακεδονίας)
Επί κοντώ: Ηλιάνα Τριανταφύλλου (ΓΣ Σέρρες 93)
Επί κοντώ: Αλίνα Φλώρου – Δημητριάδου (ΓΣ Κηφισιάς)
Επί κοντώ: Ευγενία- Μαρία Παναγιώτου (Ερμής 1877)
Τριπλούν: Αναστασία Βοκοτοπούλου (Πανελλήνιος ΓΣ)
Τριπλούν: Ζωή Ράπτη (ΑΓΣ Ιωαννίνων)
Τριπλούν: Μελίνα Ζάραγκα (Κερκυραϊκός ΓΣ)
Δισκοβολία: Μαρία Αλεξέεβα (Αίολος Μακεδονίας)
Σφυροβολία: Αφροδίτη Τζατζιμάκη (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Άνδρες Κ20
200μ./400 μ. εμπ.: Πέτρος Παπαγιάννης (Βιτζέντζος Κορνάρος)
200 μ.: Γεράσιμος Καμπίτσης (ΣΑΚΑ)
3.000 μ./5.000 μ. Εμμανουήλ – Γιώργος Σγουρός (ΑΟ Σητειακός)
400 μ. εμπ.: Νίκος Σφακιωτάκης (Μεσσηνιακός ΓΣ )
400 μ. εμπ.: Βλαδίμηρος Ανδρεάδης (ΓΣ Κερατσινίου)
10χλμ. βάδην: Γιώργος Κριτούλης (Έφηβος Χίου)
Ύψος: Ανδρέας Μίτα (ΑΣ Πρέβεζας Ευ ζην)
Υψος: Γιώργος Μανωλόπουλος (Μεσσηνιακός ΓΣ)
Επί κοντώ: Παύλος Κριαράς (ΑΓΕΣ Κάμειρος 2009) 5,10 μ.
Επί κοντώ: Γιώργος Παπαναστασίου (ΑΣ Ολυμπιακή Δομή)
Μήκος: Χρήστος Χήτας (Πυγμή Ευόσμου)
Τριπλούν: Γιάννης Γκάρτσιος (ΓΣ Κηφισιάς)
Σφαιροβολία: Δημήτρης Αντωνάτος (ΓΕ Κεφαλληνίας)
Δισκοβολία: Άγγγελος Μοδιανάκης (ΓΑΣ Χολαργού)
Σφυροβολία: Άγγελος Μαντζουράνης (ΓΣ Κηφισιάς)
Σφυροβολία: Γιώργος Παπαναστασίου (ΓΣ Κηφισιάς)
Σφυροβολία: Σοφοκλής Κουβεδάκης (ΓΣ Ελευθέριος Βενιζέλος)
Ακοντισμός: Αλέξανδρος Γρηγοριάδης (ΣΚΑ Δράμας)
10αθλο: Κώστας Καραγιαννίδης (ΓΣ Σερρών)

Share This Post

Περισσότερα για εξερεύνηση

©2020 radioproto.gr